Keresés ebben a blogban

Printfriendly

2018. október 31., szerda

Szuper ember

Szuper ember


A gyereknek alig van esze, mégis több nyelven képes rövid idő alatt megtanulni. Nem furcsa ez? A felnőttnek sok esze van, mégis nagyon nehezen tanulja az idegennyelveket. A gyerek tudja az összes sláger szövegét a rádióból. A gyerek nagyon könnyen, gyorsan tanul. 


Mi kell a tanuláshoz? Figyelem. Olvasol egy könyvet, már harmadszor olvasod ugyanazt az oldalt, mert azt sem tudod mit olvastál, máshol járnak a gondolataid, nem tudsz a könyvre figyelni. Valaki megpróbál neked elmagyarázni valamit, de elveszted a fonalat, azon kapod magad, hogy teljesen máson gondolkodsz, nem tudsz figyelni. Ha valami érdekel, ha valami fontos, akkor arra odafigyelsz, és azt megjegyzed, emlék lesz belőle. Azaz meg lesz tanulva, rendelkezni fogsz vele, fel tudod idézni, ahogy a gyerek a slágerek dalszövegeit, vagy az idegen nyelvek szavait. Ha nincs figyelmed, akkor hiába olvasod el többször ugyanazt az oldalt, nem lesz emlék belőle, nem tanulod meg.


A gyereknek ezek szerint több a figyelme, mint a felnőttnek. Azt mondjuk, hogy reggel könnyebben megy a tanulás, jobban fog az agyunk. Ezek szerint kipihenve több figyelmünk van. Mit jelent az, hogy fog az agyunk. Tudatosítunk valamit, felfogunk valamit, azaz megtanultunk valamit. Ugyanaz a fogalom, csak különböző kifejezésekkel. Csak azt tudatosítjuk, ami elég figyelmet kap. Két ember átsétál a városon, amikor megkérdezzük őket, hogy mire emlékeznek a sétából, akkor eltérő válaszokat kapunk. Columbo a híres nyomozó valószínű sok részletre figyelmes volt, sok emléke lett, sok részletet tudatosított. Egy gyermek is sok részletet tudatosít. Valószínű Columbonak is sok figyelme volt, mint a gyerekeknek. Valószínű Columbo is könnyen megjegyzi a slágerek szövegeit a rádióból, annak ellenére, hogy felnőtt ember. Egy gondterhelt ember, egy depressziós ember aki szomorúan, lehajtott fejjel, gondolataiba temetkezve sétál keresztül a városon, valószínű nagyon kevés részletre lesz figyelmes. Egy üzletember akinek még 30 feladata van estig, valószínű szintén a gondolataira fog figyelni, nem sokat fog tudatosítani a városi sétából.

Mi mindennel figyelhetünk? Amikor a szemünkkel figyelünk, olyankor látunk. Amikor a fülünkkel figyelünk, olyankor hallunk. Amikor az orrunkkal figyelünk, olyankor szagolunk. Amikor a nyelvünkkel figyelünk, olyankor ízlelünk. Amikor a bőrünkkel figyelünk, olyankor tapintunk. Ez az öt külső érzékszervünk. Van egy következő is, amellyel szintén figyelhetünk, az elménk. Amikor az elménkkel figyelünk, olyankor gondolkodunk.

A gyerek még azért tud mindent megfigyelni, azért van nagy figyelme, mert még üres a feje, nincsenek gondjai, nem jár az esze semmin. Az elméje nem köti le a figyelmét. Az összes figyelme szabadon rendelkezésre áll, az öt külső érzékszervének. Felnőtt korban ritkán fordul elő, hogy semmin nem jár az eszünk, hogy az összes figyelmünk elérhető az öt érzékszervünknek. Általában amikor nyaralunk, kikapcsolódunk, minden rendben van, a teljes figyelmünkkel ott lehetünk, ahol épp a testünkkel vagyunk. Nem kell semmin gondolkodnunk, csak azon amit épp a pillanatban megfigyelünk. Az a dolgunk, hogy az összes figyelmünket az öt érzékszervünkre irányítsuk. Megnézzünk minél több mindent, a repülőt, az idegen feliratokat, a másik nemzet embereit, a helyi autókat, a helyi házak formáját, a tengert, a hegyet, a naplementét, a helyi növények formáját. Az a dolgunk, hogy meghallgassunk mindent. Az idegen beszédet, hanglejtést. A helyi madarak énekét. A tenger morajlását, a fenyves súgását. Hogy megszagoljunk mindent, az összes virágot, ételt, szelet. Hogy megtapogassunk mindent, érezzük a forró homok érintését a lábunk alatt, a pálmafa kérgét, a megszáradt só érzetét, ahogy lesöpörjük a testünkről a tengervíz után. Hogy megízleljünk minél több fagylalt ízt, helyi ételeket, különlegességeket, amiket sose kóstoltunk. Az összes figyelmünket az öt érzékszervünkhöz irányítjuk, azon gondolkodunk csak, amit épp a pillanatban tapasztalunk az öt érzékszervünkkel. Hogy milyen íze van ennek a fagyinak, sok figyelmet irányítunk a nyelvünkhöz, sokat izlelgetjük, figyeljük. Sok figyelmet az orrunkhoz, amikor érdekes illatot érzünk. Sok figyelmet a szemünkhöz, mindent látni akarunk, semmi nem kerülheti el a figyelmünk. A gyereknek a mi otthoni környezetünk olyan, mint egy kirándulás, neki sok minden újdonság, mert még sose próbálta. A gyerek is gondolkodik, de mindig azon, amit épp megfigyelt az öt érzékszervvel.

A felnőtt már nem azon gondolkodik, hogy épp mit lát, hal, szagol, ízlel, tapint. Kivéve a kirándulásokat. Mi végig sétálunk a városon úgy, hogy az öt érzékszervvel semmire nem figyeltünk fel, semmin nem gondolkodtunk, ami az öt érzékszervünktől érkezett. Azaz nem figyeltünk, az öt érzékszervvel. Nem tudtunk figyelni, mert az összes figyelmünket a gondolataink kötötték le. Egy megtörtént eseményt néztünk újra végig a belső mozinkon, vagy egy elképzelt eseményt tervezgettünk. Teljesen mindegy, hogy a múltban, vagy a jövőben járkálunk a figyelmünkkel, a séta alatt nem maradt figyelmünk az öt érzékszervünknek. Nem azon gondolkodtunk, hogy milyen madár hangot hallunk, milyen madár hangja ez. Nem azon gondolkodtunk, hogy épp mit látunk a szemeinkkel, milyen formája van a toronynak, mire emlékeztet, vagy épp mit olvasunk. Hiába olvassuk el többször ugyanazt az oldalt, hiába futott rajta végig a szemünk, ahogy hiába sétáltunk át a városon, ha nincs figyelmünk, ha az elménkben vagyunk, ha ott másra figyelünk, akkor a látottakból nem lesz emlék, nem tanuljuk meg, nem tudatosítjuk.

Miért van az, hogy reggel jobban fog az agyunk? Azaz nagyobb a figyelmünk, hasonlóan, mint a gyermekeknek. Miért van az, hogy pár nap pihenés után, kikapcsolódás után még jobban fog az agyunk? Ezt mindenki megfigyelhette magán, sokkal könnyebben gondolkodunk, tanulunk pár nap kikapcsolódás után. Mit jelent a kikapcsolódás? Mit csinálunk kirándulásnál? Kikapcsoljuk azt a fajta gondolkodásmódot, amikor a gondolkodásunk nincs összhangban a jelen pillanattal, azaz nem azon gondolkodunk, amit valamelyik érzékszervünkkel a pillanatban figyeltünk meg, fogtunk fel. Úgy is lehet mondani, hogy megjelenünk a jelenben, csak a környezetünkben éppen történő események megfigyeléséről gondolkodunk. Látottakról, hallottakról, amit szagolunk, ízlelünk, tapintunk. Valami oknál fogva, az ember figyelme megnövekedik, minél hosszabb ideig képes minél több figyelmét a külső érzékszerveknél megtartania, csak azon gondolkodni, amit azokkal érzékel. Ez egy kikapcsolt energetikai állapotunk, ebben az állapotban kevés életenergiát használunk fel. Ez az oka annak, hogy pár nap kikapcsolódás után, sokkal nagyobb a figyelmünk, sokkal könnyebben tanulunk. Éjjelente feltöltődünk életenergiával, ami arányos a figyelmünk nagyságával. Ha pár napig a figyelmünkkel nem fogyasztjuk el az összes életenergiát, amivel alváskor feltöltődünk, az felhalmozódik, és elérhetővé válik az agynak a kirándulást követő napokon. Több energia egyenlő, hosszabb ideig fenntartható ugyanakkora figyelem, vagy nagyobb intenzitású figyelem, rövid idő alatt. Ez az oka annak, hogy sokkal jobb a felfogásunk, amikor újra bekapcsoljuk az agyunk, sokkal könnyebben megértjük, felfogjuk a látottakat, hallottakat.

Mivel a gyerek folyton kikapcsolt állapotban van, ezért állandóan hatalmas a figyelme, állandóan olyan, mintha kirándulna. A bőséges életenergia nem csak a testi erejében mutatkozik meg, ami látható is, hanem a szellemi, azaz felfogó képességén is, amit látunk, és valószínű szuper érzékeny a látásuk, hallásuk, tapintásuk, ízlelésük, szaglásuk. Amiről nem beszélnek, mert nem tudják, hogy mit jelent, nem tudják, hogy különbség lehet az ő érzékszerveik, és a felnőttek érzékszervei között. Ha egy felnőtt visszanyeri azt az érzékenységet, akkor szuper ember lesz belőle, szuper érzékeny ember.

Az elmével az a gond, hogy egyszerre nagyon sok rétűen tud gondolkodni. Nem csak elvonja az összes figyelmet a többi érzékszervtől, hanem meg is tudja osztani önmagán belül. Egyszerre több vasat tartunk a tűzben, egyszerre több gondunk van, amiket mindet egyszerre próbáljuk megoldani. Ennek az az eredménye, hogy a figyelmünk megoszlik, és a megosztott problémákra csak picike figyelem jut, amivel nem vagyunk képesek nagyobb teljesítményre, nagyobb felfogó képességre, tudatosításra, megoldás találásra. Mintha egyszerre 50 könyvet próbálnánk olvasni, innen egy oldalt, onnan két oldalt, ugrálunk a könyvek között. Mintha megnyitnánk 50 programot a számítógépen, amely következtében annyira lelassulna a gép, hogy perceket kellene várni, amig egy-egy feladatsort elvégez a processzor. Amikor kikapcsolódunk, az olyan, mintha kikapcsolnánk a számítógépet, újraindítanánk, bezárnánk az összes programot. Ekkor ha megnyitunk egyet, akkor sokkal nagyobb teljesítménnyel, figyelemmel tudunk feldolgozni egy-egy feladatsort, sokkal gyorsabbak vagyunk, könnyen találunk megoldásokat, jó ötleteket.

Az érzékszervek figyelemre működnek, a figyelem életenergiára. Minél több figyelmet irányítunk egy érzékszervhez, annál nagyobb teljesítményen képes működni. Tapasztaltad már, hogy rosszul voltál, és bántóan felerősödött a szaglásod? Nagyon erősen érezted a szagokat, illatokat. Máskor meg a sampon nagyon erős illatát se érzed, tudod megfigyelni, felfogni, tudatosítani, arra sincs figyelmed, mert az összes figyelmed az elméd használja. Az érzékszerveink szuper érzékenyé válhatnak, ha bőségesen el vannak látva figyelemmel. Akik azt állítják, hogy látják a fák ragyogását, kékes-fehéres fény kiáramlását a levelek körül, az aura érzékelését, azok szeme több figyelemmel töltődött fel. Nem csak a szaglás erősödhet fel, hanem a látás is. Vagy a hallás. Minden este elalvás előtt pár pillanattal hallani kezded a saját szuszogásod is. Ebben a pillanatban kapcsol ki az elméd, szabadul fel a figyelmed, pár pillanatig elérhető a külső érzékszerveidnek, pár pillanatig felerősödnek a külső érzékszerveid. Amikor egy érzékszerv felerősödik, az nem azt jelenti, hogy jobban fogsz látni a szemeddel, ha szemüveges vagy. Vagy hangosabban fogsz hallani, ha kicsit süket vagy. Azt jelenti, hogy egyszerre több részletet figyelsz meg ugyanazon másodperc alatt. Több részletre leszel figyelmes, többet fogsz fel, többet tudatosítasz. Ha kevés figyelem jut a füledhez, akkor egy másodperc alatt, csak azt fogod fel, azt hallod meg, milyen hangot adnak ki a szelőben táncoló falevelek. Ha sok figyelmet irányítasz a füledhez, ha fontosnak tartod a hallásod, mert sötét erdőben vagy, furcsa hangot hallottál, az életed múlhat a hallásodon, olyankor befejezed a gondolkodást, megjelensz a jelenben, és hirtelen egy másodperc alatt 20 hangot figyelsz meg, tudatosítasz. Amikor a szemnek jut több figyelem, akkor több részletet fogunk fel megfigyelt tájból, utcaképből, vagy akár egy festményről. Az ember szépnek érzékeli ezt a hatást. Úgy érezzük, hogy szépet látunk. Kiránduláskor szépnek látunk mindent, ahogy agyerek is szépnek lát mindent, mert nagyon elevennek, részletgazdagnak látja, tudatosítja, figyeli meg a látott képeket. Sokkal több részlet elér ugyanazon másodperc alatt a tudatunkig. Amikor az elménk elvonja a figyelmünket, a szemnek csak töredék marad, akkor szürkének, élettelenek, csúnyának érzékeljük a környezetet. Sok jele van annak, amikor a szem több energiával, figyelemmel működik. Gyerekeknél nagyon látványos, ahogy látnak mindent, figyelmesek mindenre a környezetükben. Minden félét találnak földön, szív alakú kavicsokat, kagylókat, lepkéket, rovarokat, tobozt. Mi nem vesszük észre, ugyanazt a képet látjuk, de csak akkor tudatosítjuk, amikor mutatja, hozza, zsebünkbe rakja. A kirándulás után a felnőttek is szuper érzékeny állapotban vannak. Nem csak szebbnek látjuk a világot, hanem több részlet jut el a tudatunkig a megfigyelt képről, észrevesszük, tudatosítjuk azokat a repedéseket a falon, amelyek nyaralás előtt elkerülték a figyelmünket. Picit gondolkodunk, hogy hogyan lehetséges, hogy ezt eddig nem láttuk. Láttuk, de nem fogtuk fel. Több figyelem kellett, hogy az apróbb részleteket is tudatosítsuk. Hónapok óta átlépkedtünk egy olyan virágcserepet, amit pár másodperc alatt átlehet rakni a szoba másik felébe, de ez eddig nem jutott az eszünkbe, nem láttuk, hogy van. Nagyon sok olyan furcsaságot tapasztalunk, amik nyaralás előtt nem tűntek fel. Érezzük a ház illatát, szagát. Nagyon sok figyelem van az orrunknál is. Sokkal finomabb minden, de ezt észre se vesszük. Sokkal több az életerőnk, mozgékonyak vagyunk, mint a gyerekek, van kedvünk este elmenni futni.

Szerinted mikor szebb a világ? Amikor az összes figyelmed beszívja az elméd, és alig érzékelsz valamit az öt érzékszerveddel, alig fogsz fel valamit a megfigyelt képből, hangokból, illatokból, ízekből, érintésekből, - vagy akkor amikor mind az öt érzékszerved eléri a 100%os teljesítmény szintet. Az ember képes tudatosan elcsendesíteni az elméjét, képes az összes figyelmét felszabadítani, képes teljesen gondolat nélküli állapotban maradni. Nekem van egy gyakorlat sorom, aminek eredményeként egy óra után, képes vagyok elérni azt az állapotot, amikor az összes figyelmem elérhetővé válik az öt érzékszervemnek. Csodálatos élmény. Az ember szeretet érez ebben az állapotban. Nem csak szuper érzékenyek leszünk, hanem szeretet is érzünk. Mosolyogni kezdünk, és késztetést érzünk, hogy jót cselekedjünk, megdicsérjünk valakit, örömöt okozzunk, megsimogassunk, megöleljünk valakit, kimondjuk, hogy szeretlek téged. Minél jobban kimozdulunk a gondolkodásunkkal a jelen pillanatól, annál kevesebb szeretet érzünk, annál több félelmet érzünk.

Nem kell elmenni kirándulni, hogy egy hét alatt kikapcsolódjunk, elég ha odafigyelünk arra, hogy a jelenen gondolkodjunk. Például ha sétálunk a boltba, akkor ne azt mondjuk, hogy most van időm, akkor átgondolom az esti programot, hanem most van időm, akkor kikapcsolom az elmém. Elkezdjük megfigyelni a ház formáját, azon gondolkodunk hol láttunk ilyen kéményt. Majd figyelmünket a körülöttünk lévő hangokra irányítjuk, majd szagokra, illatokra. Ha csak tehetjük, akkor törekedünk a most pillanatán gondolkodni. Bármikor amikor ezt tesszük, olyankor záródnak be a megnyitott programok az elménkben, szabadul fel a lekötött figyelmünk. Napokon belül már érezni fogjuk a változást, egyre több szeretet kezdünk érezni, egyre több figyelme lesz a külső érzékszerveinknek, egyre élettel telibbnek fog tűnni a világ, egyre színesebbnek, hangosabbnak, illatosabbnak.

És a gondolkodásunk is sokkal érzékenyebb lesz. A fülünkkel több hangot fogunk fel egy másodperc alatt, az orrunkkal több illatot tudatosítunk, a szemünktől több részlet jut el a tudatunkig, az elménkkel több részletet tudunk egyszerre összehasonlítani. Egyszerre több megfigyelést, mozaikdarabot vagyunk képesek összehasonlítani, így könnyebben megtaláljuk a logikai összefüggéseket. Ha van 1000 darabos puzzle játékod, és úgy kell összeraknod a képet, hogy egyszerre csak két mozaik darabkát láthatsz, akkor nagyon nehéz dolgod lesz. De ha látod mind az ezret egy időben, mindenek felfogod a formáját, akkor már sokkal könnyebb dolgod van. Így működik az elme szuper érzékenyen, az ember gondolkodása zseniálissá válik. Einstein többször megbukott az iskolában. Majd valószínű megvilágosodott, azaz kikapcsolta hosszabb ideig az elméjét, és ezt követően megtanult úgy élni, hogy kikapcsolva marad, mindig elérhető volt az összes figyelme. Az ember felismerheti a logikai összefüggéseket a természettudományban, ha van elég figyelme. Ha az elméje bőségesen el van látva figyelemmel, ha képes egyszerre 1000 mozaikdarabot egyszerre érzékelni, tudatosítani. Én két hónapig voltam teljesen kikapcsolt állapotban, majd ezt követően elkezdtem úgy gondolkodni, hogy csak egyszerre egy dolog járt a fejemben. Nagyon meglepődtem, hogy érteni kezdtem a világot. Olyan dolgokat értettem meg könnyedén a világunkról, amelyekről azelőtt semmit nem tudtam. Naponta két olyan könyvet olvastam ki, amelyek ezelőtt nehéz olvasmányok voltak számomra. Egy egy oldalt még reggelente is többször át kellett olvasnom, hogy megértsem, felfogjam a leírtakat. Majd naponta két könyvet faltam be, és mindenre emlékeztem, mindent megtanultam, mindent felfogtam. Bőséges volt a figyelme, szuper érzékeny az elmém. Furcsa volt ezért mértem IQ szintet, az addig 110 körüliből először 128 lett, majd egy év múlva újra mértem, amikor 139 lett. Másodszor már tudatosan kapcsoltam ki az elmém teszt írás közben, az összes figyelmemmel megjelentem a jelenben, a szemem sokkal több részletet dolgozott fel a megfigyelt képről, hiába volt sok eltérő geometriai alakzat, és az agyam szuper érzékeny állapotban, könnyen összerakta a mozaikdarabkákat. Három kérdést rontottam el, és nem azért mert tippeltem, hanem megértettem az összefüggést, de nem voltam elég figyelmes a rajzalakra, túl egyszerűnek véltem.

A gyerek szuper érzékeny. Mindent lát, hall, szagol, ízlel, tapint. A világunk számára egy mennyország, élettel teli csodálatos mennyország. Tudom, mert néha sikerül kikapcsolnom teljesen az elmém, és akkor én is ilyenek látom. Vibrál, minden információt magamba szívok a környezetemből, és hatalmas szeretetet érzek.

Minél több figyelmed van a jelenben az öt érzékszervednél, annál több benned a szeretet, annál több az időd. Az életenergia, az idő, a figyelem, a szeretet, valószínű ugyanazt a fogalmat takarják, csak még nem értjük. Egy évig éltem tavaly Oxfordban egy olyan barátommal egy szobában, akiben hatalmas szeretet volt, de a gondolkodás nem volt az erőssége. Ő nem sokat gondolkodott, legtöbbször csak azon, amit épp megfigyelt. Nagyon erőteljes a kisugárzása, mindig boldog, nevetős ember. Mindig megtanulta a slágerek szövegét. Reggelente madarakat etetett a kertben. Én voltam a sofőr, neki nem volt jogsija. Mindig figyelmeztetett, hogy engedjem át az embereket az úton, vagy engedjek kikanyarodni egy autót. Mindig sokkal több részletet érzékelt a megfigyelt képből, mindig sokkal figyelmesebb volt a környezetünkre, mindig a jelenben volt a gondolataival. Én is szívesen átengedtem az embereket, de nem láttam őket. Én is szívesen etettem a madarakat, de nem lettem rájuk figyelmes, nem dobtam kenyeret, nem csalogattam, szoktattam oda őket. Amikor kikapcsolódok, olyankor több a figyelmem a környezetemre, környezetemben élő emberekre, állatokra. És ez a szeretet, amikor tudsz figyelni valakire, észre veszed, együtt érzel vele, tudsz azon gondolkodni, hogy ő éppen mit érzed, miben segítheted, mit adhatsz neki. Aki mindig a fejében él, kizárja az öt érzékszervét, annak sosincs ideje, nincs figyelme, nem tud szeretni. Azt mondjuk, régen több volt a szeretet az emberek között. Figyelmesebbek voltak egymásra. Kevesebb gondjuk volt, kevesebbet voltak a fejükben. A pénz, a vágyak, a gazdasági növekedés, a fogyasztói társadalom, a versengés sok gonddal jár, kevés szeretet, idő, figyelem, életenergia marad.

Nagyon sok példát írok, kérlek gondolkozz el, hogy hogyan szeretnéd érezni magad, hogyan akarsz élni. A boldogsághoz megtaláltuk a kulcsot. nem én vagyok az első, az összes spirituális tanítás ezt tanítja, a különbség talán csak a megértésben, szavakba öntésben van. Több könyvet fogok írni ezekről a témákról, lesz olyan amely megírásában együtt működök majd pszichológia egyetemekkel, mert ez nem csak vallás, spirituális tanítás, vagy filozófia, hanem kemény pszichológia. Ha a pszichológusok megértik ezeket az összefüggéseket, akkor rengetek kérdésre választ kapnak, és bízok abban, hogy megjelenik egy új tudományág az emberről, az emberi energia tudományága.

Sikeres felemelkedést kívánok! Szeretlek benneteket!



2018. október 29., hétfő

Felismered ezt a 10 manipulációt?

Felismered ezt a 10 manipulációt?

Kerner Tibor


Coaching munkám során az egyik legnehezebben elfogadtatható alapelv, hogy környezetünk előbb-utóbb a saját képére formál minket. Elméletileg ezt még csak-csak elfogadják, de kevesen hajlandók az elméletet a gyakorlatba is átülteni. Miért? Mert kényelmesebb a komfortzóna.

A környezeti hatások közül a legveszélyesebbek a manipulátorok, mert nyer-veszít helyzetre törekszenek. Vagyis ha megcsinálod, amire rá akarnak venni, az nekik jó lesz, neked meg nem.

Hívják ezt machiavellisztikus viselkedésnek is Niccolo Machiavelli 16. századi itáliai író után, akinek legfőbb tanítása az volt, hogy a cél szentesíti az eszközt. A fejedelem című művét Sztálin mindig az éjjeliszekrényén tartotta, ami mindent elárul a könyv tartalmáról.

Az alábbiakban a machiavellisztikus manipulátorok gondolkodásmódjának 10 pontját foglaltam össze. Figyelem! Rémisztő olvasmány következik. Közlésével nem ötleteket akarok adni, hanem segítséget ahhoz, hogy felismerd az emberi bőrbe bújt farkasokat.

Íme a tíz pont:

1. Tartsd titokban igazi szándékaidat!
Legyél kiszámíthatatlan! Az őszinteség nem célravezető, mert az információ birtokában riválisod felkészülhet az ellenlépésre.
Cselekedeteid mindig legyenek megjósolhatatlanok! Tartsd az embereket állandó bizonytalanságban! Hatékonyabban tudod irányítani őket, ha félnek tőled.
Példa: éreztesd beosztottaiddal, hogy senkinek sem biztos az állása; a kirúgás Damoklész-kardja ott van mindenki feje felett!

2. Tartsd függőségben az embereket!
Az emberek függjenek tőled, ekkor leszel nélkülözhetetlen. Soha ne taníts nekik annyit, hogy az elegendő legyen számukra a teljes önállósághoz!
Példa: kivétel nélkül mindenki előtt legyen néhány titkod, beleértve a családodat is! Ha mindent elmondasz, visszaélnek vele. Jobb félni, mint megijedni.

3. Használj szelektív őszinteséget!
Az őszinteség rossz stratégia, kivéve, ha csaliként használjuk. Legyél őszinte EGY – kevésbé jelentős – dologban! Amikor már megbíznak benned, könnyedén tudod majd manipulálni őket!
Példa: mondd el „lemondós” – pl. lefogyás – céljaidat, részletesen ecsetelve a nehézségeket! Komoly céljaidat fedje homály!

4. Viselkedj barátként, de közben gyűjtsd az információkat!
Csinálj úgy, mintha bizalmas barát lennél, de közben folyamatosan kémkedj! Állandóan kérdezgesd az embereket, tudd meg a titkaikat, és aztán amit megtudtál, adott esetben játszd ki ellenük!
Példa: tudd meg a párod életének legbizalmasabb, legféltettebb titkait, és ha veszekedtek, mindig vágd ezeket a fejéhez!

5. Ne bízz meg túlságosan a barátaidban!
Az élet legnagyobb veszélyei közé tartozik, ha felkészületlenül ér bennünket egy negatív esemény. Ellenségeink esetében éberek vagyunk, barátainkkal kapcsolatban általában egyáltalán nem.
Példa: ha üzlettársad korlátlan hozzáféréssel és jogokkal rendelkezik a céges bankszámlák felett, egy nap kellemetlen meglepetések érhetnek.

6. Találd meg riválisod Achilles-sarkát!
Mindenkinek van gyenge pontja. Találd meg és használd ki!
Példa: tudjál ismerőseid és munkatársaid szenvedélybetegségeiről, hogy szükség estén sakkban tarthasd őket ezzel!

7. Soha ne kötelezd el magadat egyik oldal mellett sem!
Ha éles konfrontációk során hűvös, objektív kívülálló maradsz, akkor nem adsz támadási felületet. Ha a vitázó felek egyike mellett sem kötelezed el magad, akkor hatékonyan ki tudod játszani az embereket egymás ellen, anélkül, hogy támadás érne.
Példa: munkahelyi vitákban úgy tartsd meg a semlegességet, hogy váltakozva mindig azt támogatod, aki nyerésre áll!

8. Érd el, hogy a másik kizökkenjen lelki nyugalmából!
Addig provokáld az ellenfeledet, amíg el nem éred, hogy felhúzza magát! Érzelmileg kibillentett állapotban kevésbé gondolkodik logikusan, ráadásul kívülről ő fog agresszornak látszani. Te maradj eközben mindig nyugodt és tényszerű!
Példa: találd meg ellenfeled legérzékenyebb testi hibáját, és szarkasztikus megjegyzésekkel forgasd meg benne a kést!

9. Dolgoztass másokat, de TE söpörd be a dicsőséget!
Legyen az a filozófiád, hogy mindig más emberek erőforrásait használod: időt, pénzt, munkát, energiát, tudást, tapasztalatot. Forrásaidat mindig fedje jótékony homály!
Példa: amikor a szakdolgozatodat írod, kreatívan vegyél át anyagokat korábbi szakdolgozatokból! Minek kísérletezni, amikor valami korábban már működött?

10. Játssz az emberek vágyálmaira!
Apellálj a tömegek fantáziájára! Álomvilágot mutass nekik! A valóságot nem szeretik, mert csúnya és kellemetlen. Kreálj egy álomvilágot, amiben minden gyors, könnyű, erőfeszítés nélküli, és csak Ő részesül e csodavilág előnyeiből.
Példa: Szappanoperák. Paternalista diktatúrák. Hollywoodi filmek. Lottó. Kaszinók. Reklámok. Politikusok beszédei.

Ha forog a gyomrod, akkor vagy rendben. Aki ezekre az elvekre bólogat – mint természetes dolgokra -, ott nagy a probléma. A lényeg, hogy te ne csináld, de ha valaki így viselkedik, akkor azonnal ismerd fel a manipulációt. Az életed múlhat rajta.



Megfigyelő ember

Megfigyelő ember



A népi bölcsességek az időjárással kapcsolatban, megfigyelésekből születtek. Ha az ember figyeli a természetet, akkor sok mindent megfigyelhet. A gomba olyankor terem, amikor több napig esik, éjjel hidegebb van, nappal meg sokkal melegebb. Olyankor nagyon sok víz lesz a földben, és nagy lesz a kipárolgás, egészen délutánig a földfelszín folyamatosan nedves lesz, harmatos lesz. Azőseinknek nagyon sok megfigyelése volt a természettel kapcsolatban, egészen átfogóak. Ha Medárd napján esik, akkor negyven napig esik. Nagy figyelem kellett, hogy felfigyeljenek erre a jelenségre, több évet kellett egyszerre összehasonlítani, megfigyelni. Ha vörös az ég alja naplementekor, akkor másnap szeles idő lesz. Rengeteg ilyen népi bölcsesség van. Ma az emberek gyerekkoruktól fogva folyamatosan lefoglalják az elméjüket. Pici korban már tablettel játszanak, később újságot olvasnak, tévét néznek, ha van pici szabad idő, szabad figyelem. Késztetést érzünk, hogy valamin gondolkodni kezdjünk, valamivel lefoglaljuk az elménket, kitöltsük a figyelmünket, ha véletlenül szabad időnk lett, véletlenül lenne időnk megfigyelni a környezetünket. Régen nem volt tévé, újságok, játékkonzolok, - régen volt idő figyelni, kényszerítve voltunk a modern elektrotechnika hiányában a megfigyelésre.

Az ember unalmasnak érzi, ha nincs mit csinálnia, ha nincs miről gondolkodnia, ha nincs más lehetősége, mint a környezetét megfigyelni. Modern nyugati világunk állandóan foglalkoztatja az elmét, állandóan egy bizonyos pörgési szinten tartja, izgatottsági szinten tartja, állandóan forog az agyunk, állandóan gondolkodunk. Nincs már olyan, hogy kibírjuk gondolkodás nélkül, hogy kiállunk az udvarra, és figyeljük a természetet. Ahhoz nagyon nyugodtnak kell lenni, nagyon le kell csökkenteni a pörgést, az izgatottsági állapotot, amely állapotban az elme elcsendesedik, leáll. Mi nem akarunk megnyugodni, nekünk folyamatosan gondolkodnunk kell, képben kell lenni a munka végett, élet végett. Nagyon sok feladatunk van, amelyeket el kell végezni, nem lehet egyet se elfelejteni, mert akkor veszteségek érhetnek minket, összedőlhet az életünk. Felelősséggel tartozunk gyermekeinkért, családunkért, pénzt kell keresni, nem lehet hibázni. Ennek az az eredménye, hogy folyamatosan gondolkodnunk kell, olyankor is, amikor a napi feladatainkat elláttuk. Mert az elme úgy működik, hogy ha pörgetve van, aztán nehezen áll le, nehezen lassul le, szüksége van a megszokott információáramlásra, áradatra. Az elme nem akar lelassulni, az ember nehezen nyugszik meg, az elme végett folyamatosan izgatott marad. Nehezen jelenünk meg az összes figyelmünkkel a jelenben, a környezetünkben, nehezen figyeljük meg a természetet, nem bővítjük a népi bölcsességeket tovább.

Minél jobban fel vagyunk pörögve, minél több figyelmet elvon az elménk, annál jobban úgy érezzük, hogy nincs időnk, vagy épp túl sok időnk van. Az ember beszéde, test mozgása felgyorsul, az izgatottság jelei, az erős elmetevékenység jelei kívülről is könnyen megfigyelhetőek. Az ember úgy érzi, hogy valamit csinálnia kell, mert mindjárt megbolondul, szétrobban. Túl nagy benne a feszültség, izgatottság. Az ember agya majd szét megy, fizikailag is megfájdul a sok gondolkodástól, kényszeres gondolatáramlásoktól. Amikor megnyugszunk, olyankor nem érezzük az időt. Se azt nem érezzük, hogy nincs időnk, se azt hogy túl sok van, unalmas az életünk. Az idő megszűnik.

Aki volt már Amszterdamban, kipróbálta már a marihuánát, füves cigit, az tapasztalhatta, hogy a drog hatása alatt nem érezte az időt. Egyszer se nézett az órájára, úgy telt el az egész napja. Akik kirándulnak, nyaralnak, azok a második, harmadik napon már összezavarodnak az időérzékelésben, egyre kevésbé tudják hány óra van, milyen nap van, egyre kevésbé érzik az időt. A gyerekek nem érzik az időt, amíg nincs elmetevékenységük, addig az örök mostban élnek, nem tudják milyen nap van, hány óra van, nem értik még mit értünk idő alatt. Akik megvilágosodnak, azoknak szintén feltűnik, hogy megszűnt az idő, hetek telnek el úgy, hogy egyszer se néznek az órára, nem érzik az idő áramlását. Minél jobban kikapcsol az ember elméje, annál jobban megnyugszik, annál jobban felszabadul a figyelme az elméjétől, és az öt érzékszervhez áramlik. A drogos képes órákat egy kavicsot nézegetni. Van ideje, mert nem is létezik számára az idő kikapcsolt elme állapotban. Nem gondolkodik semmin, nem tervezi a jövőjét, nem aggódik a múlton, nem járnak az agyában az újsághírek, filmjelenetek, semmi nem vonja el a figyelmét a jelen pillanatától, az öt érzékszervétől, a környezetétől. Aki kirándul, kiül a tengerpartra, az képes megfigyelni a felhők formáját, hullámok mozgását, embereket a parton, saját testét. Nem gondolkodunk nyaralás alatt, ott vagyunk az elménkkel is, ahol a testünk van, csak azok a gondolatok kapnak helyet az elménkben, amelyeket a pillanatban az öt érzékszervünkkel felfogunk. Megfigyeljük a világot a kirándulás alatt. Jó alaposan mindent megfigyelünk, a házak formáját, a környék hangjait, illatait, ételek ízét. Egy hét erejéig olyanok leszünk, mint az őseink, akik itthon is megfigyelték a környezetüket, felismerték a természeti jelenségeket. Egy hét erejéig nem unalmas a környezetet figyelni, nem vagyunk türelmetlenek a felhőt megfigyelni, nem érezzük az idő szorítását. A gyerek mindig a jelenben van, mindig ott van az elméjével is, ahol a teste van. Mindent lát, hall, szagol, tapint, bőséges a figyelme az öt érzékszervének, semmit nem foglal le az elme. Mindent meglát, mindent megkérdez. Ez miért ilyen, olyan. Hordja a kavicsokat, tobozokat, rakja a zsebünkbe. Látja az összes virágot, lepkét, a felhők kutyus formáját. Amikor elért a megvilágosodás élménye, akkor több hétre belekerültem egy olyan mélyen nyugodt, elme nélküli állapotba, amely alatt képes lettem volna egész nap csak ülni, és nézni a függönyt. És csodálatosan éreztem magam.

Minél jobban fel vagy pörögve, minél izgatottabb vagy, annál nehezebben maradsz ott az elméddel, ahol a tested van. Annál erőteljesebben olyan dolgokon gondolkodsz, amelyek nincsenek szinkronban, kapcsolatban a téged körülölelő környezettel. Minél nyugodtabb vagy, annál jobban leáll a kényszeres gondolatáramlás, annál több figyelmed felszabadul az elmédtől, megszűnnek a gondolataid, amelyek nincsenek szinkronban a jelen pillanatban lévő testi érzékeléseiddel. Itt fokozatok vannak, erőteljes változásokkal. Egy ideges embernek hiába fogok adni egy kavicsot, hogy nézze meg alaposan, nagyon megerőltető lesz számára a figyelmét az elméjétől elvonni, és a kavicsra irányítani. Lehet, hogy ellopták az autóm, te meg azt akarod, hogy kavicsot nézegessek? Gondolkodnom kell ember, mindjárt megőrülök, azt se tudom mit csináljak, hogy oldjam meg. Add oda a kavicsot a nyugágyon fekvő embernek, aki épp egy felhő formáját figyeli a tengerparton. Mond meg neki, hogy nézze meg alaposan. Ő már egy percig is képes lesz figyelni, sok részletet észre vesz majd rajta. Majd add oda egy olyan embernek, aki épp elszívott egy füves cigit. Az már 5 percig fogja teljes nyugalomban figyelni. Majd add oda egy olyan embernek, aki elérte a megvilágosodást, legyőzte az elméjét, több hónapja folyamatosan az elméjével csak ott van, ahol a teste. Ő már egy órát és képes lesz teljes nyugalomban megfigyelni a követ. Nekem csak pár hétig volt ennyire erőteljes az állapotom, pár hétig éreztem úgy, hogy egész nap képes lennék nézni a függönyt, és közben nagyon jó érzéseim voltak. Körülbelül egész nap olyan, mint amikor belefekszel egy kád forróvízbe és elernyedsz, teljesen ellazulsz, megnyugszol. Ebben az állapotban van türelmed a kavicsot nézegetni, és közben nagyon jó érzések járják át a tested, kéjesen nyögdécselsz.

A pörgős elmébe zárt nyugati világunkban unalmasnak találunk egy kavics megfigyelését. Nincs jó érzésünk, nincs kéjes nyögdécselés ha kezünkbe adnak egy kavicsot, hogy nézegessük. Szorongás érzünk, azonnal az idő jut az eszünkbe, nincs időnk ilyen hülyeségre, még idegesebbek, izgatottabbak leszünk, mint voltunk, és messze hajítjuk a kavicsot. Az elménk nem hagy minket megjelenni a jelenben, az időtlen állapotban. A most pillanatában, az időtlen állapotban szeretetet érzünk. Ami egy nagyon jó érzés, a legjobb érzés. Minél jobban kimozdulunk a most pillanatából, minél jobban felerősödik az elmetevékenységünk, minél jobban máshol lesz az elménk, mint a testünk, annál több félelmet érzünk. A szeretet érzés, és félelem érzés duál pár, mint a hideg és meleg víz, - annál több szeretetet érzünk, minél jobban kikapcsol az elménk, minél jobban az összes figyelmünk az öt érzékszervünkhöz áramlik, minél jobban megnyugszunk, elernyedünk a forró vízben, minél jobban időtlen állapotba kerülünk, megjelenünk a mostban. Eckhart Tolle úgy mondja, hogy mélyen a mostban. Ezek a fokozatok, amit már említettem, minél jobban megnyugszunk, annál jobban kikapcsol az elme, annál több ideig képesek vagyunk nézni a követ, és annál nagyobb energia áramlást érzünk, szeretetet érzünk, ami csodálatos emberi tapasztalás. A drog leállítja fizikailag az elmét, azonnal mélyen megjelenünk a jelenben a füves cigi elszívása után, azonnal hihetetlenül felerősödnek az érzékszerveink, mindent látunk, hallunk, érzünk, életteli, csodálatosan szép a világ, és nagyon jó érzésünk van közben, szeretetet érzünk. Nem kell drog, hogy az ember megtapasztalja a marihuána hatását, elég fél óra elmegyakorlat, és sokkal erőteljesebben elérhető a hatás. Minél jobban aggódni kezdünk, félni kezdünk, annál több energiát adunk az elmének, a több tonnás gőzmozdonynak, - annál jobban felpörög, és annál nehezebb leállítani. Minél több félelem teljes gondolatunk van, annál jobban önálló életre kel az elménk, annál jobban elhagyja a testünket a jelen pillanatban. A nyugati világban állandóan félünk. Sok feladatunk van egy napra, egyet sem hibázhatunk el, félünk hibát elkövetni, mert akkor dominószerűen összedőlhet az életünk. A nyugati világban állandóan biztosítsuk a muníciót az elmének, hogy megtarthassa pörgését, hogy izgatottak, idegesek maradhassunk. Félünk. Ha szeretetről kezdünk gondolkodni, az olyan mintha a gőzmozdony kazánjába vizet öntenénk, csökkentenénk a tüzet, a pörgést. Ha szeretetről gondolkodunk, akkor lelassul, majd leáll az elménk. Nem kell drog. Legerőteljesebb hatás, ha tetteink is szeretetteljesek, majd azokon gondolkodunk. Vigyél egy hajléktalanak egy táska ételt, majd lopva lesd meg, hogyan örül, vagy csak képzeld el az örömét. Kívánj gondolatban jót embertársaidnak. Szeresd Istent, köszönd meg neki mindenedet, amid van. Ezek szeretetteljes gondolatok, ezek leállítják az elmét, visszahozzák az elméd a jelenbe a testedhez. Megszűnsz az időt érzékelni, megszűnsz kapkodni, türelmetlenek lenni, futni, szaladni, megőrülni. Egyre több figyelmed lesz a jelenben, egyre könnyebben fogod hosszabb ideig megtartani a figyelmed a környezeteden, közben jóleső érzés, szeretet fog átáramolni rajtad. Egyre jobban olyan leszel, mint az őseink, akik hosszan, nyugodtan, jóleső érzések között csendesen megfigyelték a természetet, megteremtve a népi bölcsességeket.

Kezd el figyelni magad, kezd el tudatosan megfigyelni az elméd. Figyeld, hogy mennyire vagy jelen, mennyire van szinkronban az elméd a testeddel. Úgy ébredsz fel, hogy azon gondolkodsz, hogy milyen madarak hangját hallod, vagy az elméd azonnal bekapcsol, és azon gondolkodsz, hogy tegnap hol hagytad abba, mit fogsz ma csinálni. Majd egész nap folyamatosan a következő lépéseiden fogsz gondolkodni, vagy a hétvégén, vagy a szomszédon, vagy az újsághíreken. Kezd el tudatosan leállítani az elméd, minél többször kikapcsolni, csak azt engedni, hogy olyan elmetevékenységed legyen, olyan gondolataid legyenek, amelyek szinkronban vannak a jelen pillanatoddal. Csak azon gondolkodj, hogy milyen madarakat hallasz, milyen a kő formája, milyen illatokat érzel a levegőben. Nem lesz unalmas, minél mélyebben belesüllyedsz a jelenben, minél több figyelmet elvonsz az elmédtől az öt érzékszervedhez, annál erőteljesebben fog keresztüláramolni rajtad az életenergia folyam, annál nagyobb megnyugvást, békét, boldogságot, de legfőképpen szeretet fogsz érezni. Nagyon erőteljesen érzékelni fogod a környezeted, és mindeközben egy nagyon jól eső érzésed lesz, képes leszel ülni és nézni a függönyt szinte eksztatikus boldogságban, mámoros állapotban. Ez te vagy az Ember, erre képes vagy, Isten így rakott össze, csak le kell győznöd a félelmeidet, amelyek legtöbbje mind illúzió, az elméd teremti meg.

Minél nyugodtabb vagy, minél jobban elcsendesedik az elméd, annál türelmesebben, hosszabb ideig képes vagy egyetlen kavicsot megfigyelni. Annál gyönyörűbb érzések áramolnak keresztül rajtad. Annál csendesebb az elméd. Minél több a gondod, minél jobban úgy ébredsz, hogy tele a fejed kéretlen gondolatokkal, annál kevesebb jó érzésed van, annál jobban szenvedsz, annál jobban olyan vagy, mint a szamár, akit répával csalogatnak, hogy húzza a kocsit. Kell a pénz, mert félek, hogy baj lesz, pörögnöm kell, még több pénz kell. Majd vasárnap megnyugszok, majd nyaraláskor megnyugszok, majd a sírban megnyugszok. Minél nagyobb a pörgés, minél jobban eltávolodunk az elménkben a testünktől, annál rosszabb érzéseink lesznek, amit szorongásnak, szenvedésnek tudatosítunk. De segítenek a drogok, alkohol, fizikailag kikapcsolni az elmét. Kicsit jól érezzük magunkat a nap végén, kicsit kikapcsol minket a tudatmódosító szer, mint egy robotot. Kicsit olyan állapotba kerülünk, amelybe az őseink voltak, amikor még volt figyelmük a természetet megfigyelni. Kicsit több szeretetet érzünk pár órára. Elhittük, hogy a pénz boldogít, hogy a pénznek köszönhetően elmehetünk nyaralni, és egy hétig ott lehetünk az elménkkel ahol a testünk, egy hétig az idő megszűnik rabszolgahajcsár, börtönőr lenni, egy hétig több életenergia áramlik keresztül rajtunk. Elhittük, hogy a pénz boldogít, hogy vehetünk egy autót, amely annyira leköti a figyelmünk, hogy egy hónapig az elménk ott van ahol a testünk, egy hónapig több életenergia áramlik keresztül rajtunk, amit boldogságnak tudatosítunk. Elhittük, hogy testek vagyunk, hogy az étel boldogít, mert amíg eszünk, addig ott vagyunk az elménkkel ahol a testünk, vagy amíg szeretkezünk, addig ott vagyunk az elménkkel ahol testünk, addig több boldogságot érzünk, addig mélyebben a mostban vagyunk. Ideje, hogy felfogjuk, hogy kik vagyunk, hogyan működünk. Hogy egyetlen séta alatt drogok nélkül mámorosan boldog állapotokat tudunk elérni, csak annyival hogy egy darabig szereteten gondolkodunk, majd gyakorlatokkal minél több figyelmet elvonunk az elménktől az öt érzékszervünkhöz. És a csoda megtörténik, elkezdjük jól érezni magunkat, elkezd keresztül áramolni rajtunk az életenergia, elkezdünk szeretet érezni. És erősen érzékeljük a környezetünket, ott vagyunk az elménkkel, ahol a testünk.

Az emberi Isteni energialény. Ha az ember képes folyamatosan mélyen a mostban maradni, akkor egyre nagyobb lesz az energiaszintje, az áramló életenergia olyan az ember számára, mint a telefonnak a töltő. Egyre jobban feltöltődünk életenergiával, a sejtjeink az energiatárolók, akkumulátorok, pár hónap alatt nagyon magas rezgésszinteket érhetünk el. Pár hónap után, mindenféle gyakorlat nélkül is mélyen a mostba kerülünk, a saját energiaszintünk, auránk kisugárzása, már biztosítja az elme folyamatos kikapcsolását. Megtöltődünk szeretettel, saját energiaterünk leállítja az elmét. Ez a megvilágosodás állapota. Nézd meg mennyire jó hatással van rád egy hét nyaralás, mennyivel életerősebb, vidámabb vagy, mennyivel jobban forog az agyad, ha újra gondolkodnod kell. Ha nagyon mélyen belemerülsz a mostba, nagyon erős energiák áramlanak folyamatosan keresztül rajtad, akkor Jézus csodái elérhetőek lesznek számodra is. Jézus is ember volt, aki képes volt megemelni a rezgésszintjét, ahol már felébrednek a testben egyéb érzékszervek, képességek. A test, a DNS érzi a tartósan elért, kiegyensúlyozott életenergiaszinteket, és változni kezd, ha megjelent a szükséges érték. Isten emberek vagyunk, mindannyian hernyók vagyunk, akik előtt megadatik a lehetőség, hogy pillangóvá változzanak. Csak annyi a dolgunk, hogy befejezünk félni, aggodalmaskodni, létrehozni a negatív gondolatokat, amelyek erőt adnak az elmének, amelynek következtében figyelmünk elhagyja a jelenpillanatot, és elménk börtönébe költözik, ahol az idő a börtönőr. Gyerekkorban még szabadok voltunk, nyitva volt a szívünk, zárva volt az elménk börtönajtója. Felnőtt korra bezárult a szívünk, és kinyitódott az elménk kapuja. Újra ki kell nyitni a szívet, had áramoljon bőségesen az életenergia, és be kell zárni az elmét, ki kell költözni a mostba a fejünkből.

Én három éve kiköltöztem, azóta sok figyelmem van. Figyelem a világot, mint az őseink a természetet. Figyelem magamat, figyelem, hogyan működök. Van figyelmem bőségesen. Így születnek meg ezek a bölcsességek az ember működéséről, ahogy az őseink népi bölcsességei a természet működéséről. Tudom, hogy igazat írok, mert nagyon sok oldalról megvizsgáltam ezeket a folyamatokat, nem csak intuitív tudás, hanem bőségesen foglalkoztam vele elme szinten is, logikailag is teljesen helytálló. A mozaikdarabkák tökéletesen összeillenek bárhonnan közelítem meg. Dolgozni kell magunkon. Meditálni, természetben sétálni, bármi olyat csinálni ami nagyon sok figyelmünket leköt a jelenbe, és szeretetteljes megfigyelés legyen, hogy az elme ha rugózni kezd rajta, akkor csökkentse a működését. Ha horrorfilmet nézel, akkor az fog járni a fejedben amikor már semmire nem kell gondolnod, azoknak a gondolatoknak a negatív rezgésszintje fogja táplálni az elme időbeli működését. Ha a Forrest Gumpot nézed, akkor szereteten fogsz gondolkodni szabadidődben, ami leállítja az elméd, hirtelen figyelmes leszel az utcán a madár hangokra, megnyugszol. Nagyon ébernek kell lenni, hogy tudatosan figyelni tudj az öt érzékszervedre, hogy akarattal a jelenbe irányítsd a figyelmed. Olvasd el a kisbetűs részt a palackon, szagold meg a rózsát, hallgasd meg a lépteid hangját. Ha sikerül több napig megtenned, akkor csökkented az elmeműködésed, egyre több szeretetet érzel, egyre több késztetést fogsz érezni, hogy szeress, jót cselekedj, és aztán azon fogsz gondolkodni. Így is működik. Vagy megfordítva, szereteten gondolkodsz, szeretetteljes tetteid lesznek, kikapcsolja az elméd, és erőltetés nélkül megjelenik a mostban a figyelmed, hallani kezded a madarak hangját, lépteid hangját, szuszogásod. De ha aggódsz, ha horrorfilmeket nézel, ha bántasz másokat, ha akkor is gondolkodni akarsz, amikor semmi dolgod nincs, ha a tengerparton is a következő év terveit akarod átgondolni, akkor a félelem foglya maradsz, halandó maradsz, picike energiaértékkel életerővel éled le az életed, gyorsan elhasználod a tested és korán meghalsz.

Amíg az elménkben élünk, addig nagyon nehéz hirtelen egész napokra teljes figyelmünkkel megjelenni a mostban. Egész nap nem gondolkodni semmin, csak azon amit épp látunk, hallunk, szagolunk, tapintunk, ízlelünk. Hónapok után már természetes állapotunk lesz, és nagyon jó érzés lesz az összes figyelmünkkel a mostban maradni. Csodálatos emlékeim vannak erről az időszakról, - bárhol vagy, bármit csinálsz, minden tökéletes, gyönyörű, mert olyan erős szeretet áramlik keresztül rajtad, ami maga a gyönyör, - és ilyen boldogságban bármit is csinálsz, az hihetetlen jó. Nincs olyan, hogy várakozás többé valahol, nincs többé idő, - gyönyör bárhol lenni, bármit figyelni, egy pillanatra se kezdesz gondolkodni a pillanaton kívül. Hisz megérkeztél, célba értél, ezt az érzést kerested, ezt a boldogságot, nincs már miért tervezned, nincs miről gondolkodnod, nincs több gondod. Kezdetben nehéz lesz a mostban maradni. Nehéz lesz elkezdeni a gyógyulást, nehéz lesz kilépni az elme világából. Szüntess meg minden olyan szokásodat, amely által negatív gondolatokkal táplálhatod az elméd. Ne olvass politikai híreket, ne nézz agresszív filmeket, ne beszélgess gyűlölettel töltött emberekkel. Olvass spirituális tanításokat, amelyek szeretet rezgésszinten születtek, nézzél olyan felvételeket, ahol szeretik egymást az emberek, sétálj sokat a természetben. Az a fontos, hogy csak szeretetteljes emlékképeket szedjél össze, hogy az agyad azon jojózzon, amikor épp nem kell gondolkodnod, kikapcsolódhatnál, de az agyad még pörögni akar. Mert az elme ilyen, épp lenne időd a környezeted figyelned, sétálsz az utcán, de közben bevillannak a politikai hírek, ismétlődően lejátszódnak. Idővel ez az elmetevékenységed meg fog szűnni, de addig is, jobb ha szeretetteljes hírek villannak be, mert azok elveszik az erőt az elmétől. Csak jóval etesd, csak jó dolgokra irányítsd az elmédben a figyelmet, ha nem tudsz elmeműködés nélkül csendben maradni. És ez természetes. De ha hetekig képes vagy csak szeretetre irányítani a figyelmed, befejezed az aggódást, kizársz minden negatív gondolatot, akkor egyre könnyebben fogsz megjelenni a jelenben, egyre több reggelen fogsz arra ébredni, hogy azon gondolkodsz, hogy milyen madár hangját hallod, mint kirándulásokkor. Végül teljesen elcsendesül az elméd, idő nélkül maradsz, mélyen megjelensz a jelen pillanatban, meggyógyulsz. Nagyon sokat segít ha rendszeresen tudatosan állítod le teljesen az elmét, kézifékkel meditáció alatt. Nagyon sokat segít ha nagy sétákat veszel a természetben, főleg vízpartok közelében, mert több figyelmed megjelenik az öt érzékszervnél, ami csökkenti az elme tevékenységet, valamint belesétálsz a fák, a víz aurájába, amelyek rezgésszintje szeretetteljes, szintén csökkenti az elmeműködésed, segít jobban megjelenni a mostban, szeretetben. Mindenek van aurája, megvan hogy a te aurádnak milyen a rezgésszintje ebben a pillanatban is. Hogy mennyi életerővel vannak feltöltve a sejtjeid, mennyi energiát tárolsz a testedben, milyen a kisugárzásod. A fa, a víz aurája összekeveredik a tiéddel, megemeli a rezgésed, elveszi az erőt az elmédtől. Mindannyian a Földanya aurájában élünk, aki a Nap aurájában él. Vannak napok, napkitörések után, távoli csillagok energiahullámai után, amikor a Föld aurájának rezgése növekedik, vagy csökken. Amikor több szeretet érzünk, vagy kevesebbet. Jobban megjelenünk a mostban, vagy kevésbé. Sok minden hathat ránk, de ha képesek vagyunk egy nagyon erőteljes pozitiv rezgésű aurát kialakítani, akkor csak kis mértékben tudnak hatni ránk a külső energiaváltozások.

Az a dolgunk, hogy törekedjünk arra, hogy egyre kevesebbet gondolkodjunk, minél többet a jelenben tartsuk a figyelmünk, mintha semmi feladatunk, vágyunk, aggodalmunk nem lenne. Ha így teszünk, akkor az elme fokozatosan elcsendesedik, kikapcsol, egyre több szeretet kezdünk érezni, egyre több életenergiánk lesz. Megtanuljunk úgy élni, hogy kertészkedünk, önellátóak vagyunk, leválasztjuk magunkról az anyagi világ csábító kísértéseitől, megértjük, hogy boldogságunk az elmeműködésünktől függ. Hogy elég ha növényeket termesztünk, és minél többet figyelünk a most pillanatára. Minél több szeretet legyen bennünk, minél több hálát adjunk napról, napra. Vagy maradjunk a városi környezetben, de nagyon éberek legyünk, és nagyon sokat meditáljunk, sétáljunk a természetben, csak akkor gondolkodjunk, amikor valóban szükséges egy feladatot megoldani, többi alkalommal tudatosan kikapcsolni, elcsendesíteni az elmét, tudatos jelenlét gyakorlatokkal. Azaz figyeljük a mozgásunk, légzésünk, a hangokat amik körül vesznek minket, az illatokat, szagokat, tapintásokat, kisbetűs feliratokat, mindent. És végezzünk karitatív tevékenységeket, rendszeresen legyenek önzetlen cselekedeteink, rendszeresen szeressünk. Egyre jobban emelkedjen a rezgésünk. Egyre boldogabbak leszünk, és egyre közelebb jutunk a szükséges energiaértékhez, hogy felemelkedhessünk.

Sikeres felemelkedést kívánok! Szeretlek benneteket!



Nyugalom és feszültség

Nyugalom és feszültség


Miért fontos megérteni, hogy mit jelent az embernél a nyugalom és feszültség? Azt gondolnánk, hogy ismerjük magunkat, tudjuk mit jelent a feszültség, tudjuk milyenek vagyunk amikor feszültek vagyunk. A nagy igazság az, hogy tudatlanok vagyunk az állapotváltozásainkra, észre se vesszük, hogy napok óta feszültek vagyunk, csak olyankor jövünk rá, hogy baj van, amikor egy apróság végett nekirontunk valakinek, túlreagálunk egy helyzetet. Akkor elgondolkodunk, hogy mi van velünk, miért tettük ezt?

Jellemzően miután kirobbantunk a feszültség megszűnik. Olyankor tudunk csak gondolkodni, olyankor jövünk rá, hogy feszültek voltunk. Az ember csak akkor tud gondolkodni, amikor megnyugszik. Ez a feszültség első jele, hogy nem tudunk koncentrálni, nem tudjuk hosszan tartani a figyelmünk, gondolataink kényszeresen váltják egymást. Ahhoz, hogy gondolkodni tudjunk, ahhoz nagyon nyugodt elmére van szükség, egy-egy gondolatképet sokáig képesnek kell lennünk megfigyelni, megtartani, másokat előhúzni, azokat is megtartani, összehasonlítani, felismerésekre jutni. Ez egy túlpörgött elmével nem megy. Csak pillanatokra tudunk egy-egy gondolatképet megtartani, nagyon gyorsan váltják egymást. Minél feszültebbek vagyunk, annál gyorsabban ugrálnak, váltakoznak a különféle gondolatképek az elménkben. Az összes felfedező felismerte, hogy csak a csendben, nyugalomban érkeznek a felismerések. Edison beleült a fotelba, vasgolyókat tartott a kezében, a fotel mellé vastálcákat tett, maikor elaludt volna, olyankor kiestek a golyók, a zajra újra éber lett. Ilyenkor tette fel a kérdéseket, és ilyenkor jutott megértéshez, válaszokhoz. Úgy képzeld el az elméd, mint egy hatalmas sportcsarnokot. Amikor nyugodt vagy, olyankor üres a csarnok. Valami foglalkoztat, szeretnél valamit megérteni, valami ötletet találni egy problémádra. Ekkor szépen betolsz öt táblát a csarnok közepébe, és felrajzolsz rájuk, mindent amit tudsz a kérdéssel kapcsolatban. Majd elkezded összehasonlítani őket, megpróbálsz logikai összefonódásokat találni, mintha csak egy kirakóssal játszanál. Majd hirtelen berohan 100 gyerek a csarnokba, mindegyik tol maga előtt egy táblát, és zajosan, hangoskodva, össze vissza köröznek a csarnokban. Egy ideig próbálod még figyelni az öt tábládat, de folyton eltakarja valaki, és a sok hangtól nem tudsz koncentrálni, figyelni, elveszted a fonalat, összezavarodsz. Végül feladod, túl fárasztó gondolkodni, túl nagy a káosz, zajos tömeg, befejezzük a gondolkodást. Elfogadjuk, hogy elménkben káosz van, ugrálnak a gondolatok, nincs mód tudatos gondolkodáshoz. Végezzük a feladatainkat, amikhez nem kell gondolkodni, majd este kikapcsoljuk a szörnyű zajt, káoszt alkohollal, vagy egyéb tudatmódosító szerrel. Általában pont a problémák, vágyak végett zajos az elménk, azért nem tudunk megoldást találni, toporgunk egy helyben, mert izgatottá tesznek minket, nem tudunk gondolkodni. Minél több gondunk van, annál fontosabb hogy először is megnyugodjunk, pár napra elmenjünk kikapcsolódni, elfelejtsük a gondokat, kiürítsük az elmét, csarnokot, hogy miután lenyugodtunk, könnyen tudjunk koncentrálni, hosszan tudjuk tartani a figyelmünk. Így találunk megoldást, ötletet, úgy szűnik meg a gond, feszültség, így nyugszunk meg.

Ahogy az elektromos eszközeink, mi is lehetünk pozitívan és negatívan feszültek. Csak akkor nyugszunk meg, amikor a kiegyenlítődés megtörtént, nincs se pozitív, se negatív töltés többlet. A negatív töltés többletet idegeskedésnek hívjuk, a pozitívat lelkesedésnek. Mindkét esetben begyorsul az elménk, túl gyorsan váltogatják egymást a gondolatképek, megszűnik a gondolkodási képesség, csak rövid figyelmünk lesz. A szélsőséges esetek elemzésével juthatunk megértéshez. Amikor valaki pánikba esik, olyankor az elméjében egy perc alatt pl. 200 gondolatkép végig fut. Mint, egy lefagyott számítógép, amely túlmelegedik, az embernek majd szét megy, megfájdul a feje. Ha megnyugodna, akkor túlélhetné a veszélyes élethelyzetet, akkor képes lenne gondolkodni, megoldást találni. Ugyanígy a hatalmas örömben is elveszítjük a gondolkodás képességét. Ha túl nagy öröm ért, akkor ugrálni fogsz, futkározni fogsz, ujjongani fogsz, megkergülsz. Kifuthatsz az útra. Nem látsz, nem hallasz, nem tudsz gondolkodni. Hiába próbálnak neked valamit mondani, nem tudsz figyelni, muszáj valamit csinálnod, ugrálnod, kiadni az energiát, mert majd szét robbansz az örömtől.

A spirituális tanítások arról szólnak, hogy neked el kell merülnöd a mély csendben, nyugalomban, hogy feltöltődhess életenergiával, lényed átalakulhasson valami többé, mint az ember. Neked olyan elmére van szükséged, amelyben egy perc alatt egy gondolatkép sem jelenik meg, nemhogy kétszáz, amelyek őrült tempóval váltják egymást. Amikor az ember nyugodt, olyankor hosszú figyelme van, könnyen tanul, felfog, megértéshez jut. Ugyanígy erősen érzékeli a környezetét az öt érzékszervvel. Könnyen figyel, könnyen jelen van. Lát, hall, szagol, tapint, ízlel.

A népi bölcsesség azt tartja, hogyha feszült vagy, akkor vezesd le a feszültséget kemény fizikai munkával, vágjál fát, menny el futni. Vagy ordibálj, ahogy a gyerekek, hanggal is kiadható a felesleges feszültség. Sírással is kiadható a feszültség. Kielégüléssel is kiadható a feszültség. Többféle feszültség megjelenhet bennünk, nem csak olyankor lehetünk feszültek, amikor felidegesítettek, vagy örömhírt kaptunk. Elkezdesz gondolkodni az ebéden, jár a fejedben az étel, minél többször eszedbe jut, annál erősebb a vágy, annál jobban kínoz, annál türelmetlenebb vagy, annál nehezebb várakozni, annál jobban megváltozik az időérzékelésed. Amikor megetted, akkor kielégülsz, megnyugszol, megjelensz a jelenben egy picit, tudsz odafigyelni picit. Ugyanígy van a szexuális vággyal is, minél többször gondolsz rá, annál nagyobbra nő a vágy, annál zaklatottabb lesz az elméd, annál feszültebb leszel. Minden vágy, minden függőség egy hatalmas csapda, mely újra és újra izgatottá tesz, kiürülsz, megnyugszol, és a folyamat újra kezdődik. Még a szerelem is egy függőség, ott a másik személyre szoktál rá, a társaságára. Kínlódni, szenvedni fogsz, mint egy kisgyerek, aki már nagyon várja, hogy beteljesedjen a vágya. Minél többet gondolsz az elképzelt jövőképre, annál erősebbre nő a vágy. Annál izgatottabb leszel.

Ugyanígy, ha újragondolod a sérelmeket, akkor egyre nagyobbra nő benned a negatív feszültség, egyre izgatottabb leszel. Végül valakit leordítasz, hogy kiadd a felgyülemlett feszültséget. Csak akkor szabadulsz meg a feszült állapotoktól, ha befejezel járkálni az időben, kijössz az elmédből, és a jelen pillanatba irányítod a figyelmed. Ha nem gondolkodsz az időben, akkor nem kezdesz el felhalmozni energiákat az időben. A gondolat energia, ahol a figyelem, ott az energia. Vannak tudatmódosító szerek, megnyugtatnak, megszüntetik a feszültséget, de miután a hatásuk elmúlt, még nagyobb hullámban támad rád a feszültség. Másnaposan, drogozás másnapján úgy ébredünk, hogy tele vagyunk feszültséggel. Nagyon sok kozmikus hatás is van, amelyeknek köszönhetően feszülten ébredünk fel. Sok oka lehet a feszültségnek. Fontos, hogy felismerjük, és kezeljük.

Gyerekkorban nyugodtak voltunk, ha feszültség ért minket, akkor rögtön kiadtuk hanggal, vagy fizikai erővel, akár bánat, akár öröm esetén. Hatalmas energiák mozdultak meg, mert nagy volt a kiegyenlítődés. Felnőtt korban már normális, hogy ébredéstől lefekvésig feszültek vagyunk, csak egy-egy nyaraláson nyugszunk meg, engedünk fel. Ha fel is izgat még jobban valami minket, akkor kisebb mértékű a kiegyenlítődés, nincs nagy hiszti, vagy öröm ujjongás. Tudatlanok vagyunk a feszültségünkre, csak azt vesszük észre, hogy állandóan olyan érzésünk van, hogy csinálni kell valamit, mert ha megállunk, akkor szétfeszülünk, szenvedünk. Gyorsak a lépteink, gyors a beszédünk, gyorsan eszünk, állandóan sietünk, rohanunk. Ez a rohanó világ amiben élünk, mindenki tele van feszültséggel. Tenni kell valamit, mert az jól esik, olyankor megnyugszunk, mint a favágásnál, vagy futásnál. És nem tudunk tartósan megnyugodni, nyugton maradni, újra feltöltődik a feszültség, újra ki kell elégíteni, nem értjük mi történik velünk. Mindent megteszünk, hogy végre kiegyenlítődjenek a vágyak, hogy megszabaduljunk már a tartós feszültségtől. De olyan ez a fogyasztói társadalom, mint egy mókuskerék, amint kielégültünk, a folyamat újra kezdődik, újra éhesek leszünk. Ez egy csapda, csakis tudatossággal, önismerettel lehet a csapdából kijönni.

A vágyat meglehet szüntetni kielégülés nélkül is, mely után befejeződik a körforgás. Az elengedéskor általában sírással távozik a feszültség, de utána szabadok vagyunk. Ugyanígy a múltbeli sérelmeket megbocsájtással el lehet engedni, mindegy ki hibázott, ha megakarsz szabadulni a folytonos feszültség felhalmozástól, akkor megbocsájtással le kell zárnod a múltat. Itt szintén sírással távozik a feszültség, és után megszabadultál.

Nagyon sok módja van annak, hogy felismerd, mennyire vagy nyugodt. Megfigyelheted, hogy mennyi ideig tudod a figyelmedet egy ponton tartani a szobában. Vagy mennyi ideig tudsz egy gondolatképet tartani az elmédben. Ha észreveszed, hogy kiugrál, váltakozik, az annak a jele, hogy eljött az ideje az önnyugtatásnak. Megfigyelheted a szívverésedet, légzésedet, tested öntudatlan mozgását. Ha gyorsan ver a szíved, szapora, felületes a légzésed, mozog a lábad, vagy rágod a körmöd, akkor feszült vagy. Ha lassú a szívverésed, mély lassú a légzésed, nyugodt a tested, mint egy csendes tó sima víztükörrel, az a nyugalmat jelzi. Ha türelmes vagy, ha nem érzed az időt, akkor nyugodt vagy. Ha feszült vagy, olyankor gyakran ellenőrzöd az időt, pozitiv feszültségnél gyorsabban telik az idő, mint ahogy te érzed, negatív feszültségnél lassabban, mint ahogy te érzed. Amint azt érzed, hogy sietned kell, olyankor állj meg, állítsd be az időzítőt a telefonodon 5 percre, és kezd el figyelni a jelent, a fákat, felhőket, napocskát, embereket, állj meg.

A szeretet a lehatásosabb nyugtató. Ha szeretsz valakit, ha téged szeretnek, vagy ha csak szeretetet figyelsz meg, azonnal megnyugszol. Ezzel arányosan tudsz gondolkodni, megjelensz erőteljesen az öt érzékszerveddel a jelenben. A félelem a szeretet ellenpólusa, amely leghatásosabban felizgat. Minden ami felizgat az félelem, akár pozitiv izgatottság, akár negatív. Hiába okoz örömöt a vágy jövőbeli gondolatképe, az a jelen nem elfogadása, valamilyen hiány megjelenése a jelenben, ami félelmet okoz, feszültség halmozódik fel. Gyújts meg egy gyertyát, egy füstölőt, hallgass relaxációs zenét, tudatosan lazítsd el az összes testrészedet, kezdj el gondolkodni szereteten. Eleinte nehezen fog menni, nehezen fogod tartani a figyelmed. De a gyakorlat végére mélyen megnyugszol, jobban fogsz figyelni napközben, jobban tanulsz, vagy ha lefekvés előtt végzed a meditációt, akkor mélyebben alszol. Minél nyugodtabbak vagyunk, annál jobban lelassulnak a gondolataink, és annál szeretet teljesebbek a gondolataink. Minél jobban felizgulunk, annál gyorsabbak, önzőbbek a gondolataink, vagy negatív feszültségnél, annál gonoszabbak. Így vagyunk felépítve, gyakorolni kell, hogy tartósan megnyugodjunk. A jó hír az, hogy öt nyugodt nap után, a hatodikon már nem kell tudatosan nyugtatni magunkat, az állapot stabil marad. Nyaralás után hazajössz, észre se veszed, hogy hallod a faliórát, érzed a bútorok illatát, és könnyen gondolkodsz, könnyen megoldásokat találsz a problémáidra. Majd újra felpörögsz, és öt nap izgatottság után, természetes állapotod lesz az izgalmi állapot. Ha jobban felizgatod magad öt napra, pl. egy halálhírnél, egy anyagi csődnél, egy szerelmi sokknál, akkor a következő időszakokban nagyon zavaros elméd lesz, fájni fog a fejed asok kavargó kényszeres gondolattól. Ébredj tudatra, itt az önismeret, kezdj el gyakorolni, te egy csodálatos lény vagy, aki képes valami többé átalakulni, mint az ember, ha képes vagy mély nyugalomban hosszabb időt eltölteni. Jézus és Buddha nem legenda, ők elmerültek a csendben.



A Magyar Nemzet - Petőfi Sándor

Egy motoros küldte ezt a levelet. Nem kell hozzá kommentár. 

Túrázásaink során a Székelyderzs-i Erődtemplom falánál induláshoz készülődtünk, amikor megállt mellettünk egy fekete ruhás, fejkendős, hajlott hátú néni.

A kép ténylegesen a nénit ábrázolja!

Egészséget kívánt, majd megkérdezte honnan jöttünk.
Amikor válaszoltunk, ezt kérdezte:

-És Magyarország tényleg olyan szép, amilyennek mondják?

Nem várta meg a választ, hanem hiba nélkül elmondta ezt:

Járjatok be minden földet,
Melyet Isten megteremtett,
S nem akadtok bizonyára
A magyar nemzet párjára.
Vajon mit kell véle tenni:
Szánni kell-e vagy megvetni? -

Ha a föld isten kalapja,
Hazánk a bokréta rajta!
Oly szép ország, oly virító,
Szemet-lelket andalító,
És oly gazdag!... aranysárgán
Ringatózik rónaságán

A kalászok óceánja;
S hegyeiben mennyi bánya!
És ezekben annyi kincs van,
Mennyit nem látsz álmaidban.

S ilyen áldások dacára
Ez a nemzet mégis árva,
Mégis rongyos, mégis éhes,
Közel áll az elveszéshez.

S szellemének országában
Hány rejtett gyöngy és gyémánt van!
S mindezek maradnak ott lenn.
Vagy ha éppen a véletlen
Föltalálja hozni őket,
Porban, sárban érnek véget,

Vagy az ínség zivatarja
Őket messze elsodorja,
Messze tőlünk a világba,
Idegen nép kincstárába,
És ha ott ragyogni látjuk,
Szánk-szemünket rájok tátjuk,

S áldicsőséggel lakunk jól,
Hogy ez innen van honunkból.
Ez hát nemes büszkeségünk,
Melyről annyiszor mesélünk?
Azzal dicsekedni váltig,
Ami szégyenünkre válik!...

Csak a magyar büszkeséget,
Csak ezt ne emlegessétek!
Ezer éve, hogy e nemzet
Itt magának hazát szerzett,
És ha jőne most halála,
A jövendő mit találna,

Mindenki arról beszélne,
Hogy itt hajdan magyar éle?
S a világtörténet könyve?
Ott sem lennénk följegyezve!
És ha lennénk, jaj minékünk,
Ezt olvasnák csak felőlünk:

Élt egy nép a Tisza táján,
Századokig, lomhán, gyáván.
Óh hazám, mikor fogsz ismét
Tenni egy sugárt, egy kis fényt
Megrozsdásodott nevedre?

Mikor ébredsz önérzetre?

(Petőfi Sándor: A Magyar Nemzet)

Majd folytatta:
Mondják, miért írt ez a Petőfi ilyeneket?

Azután elmondta, hogy 88 éves az idén. És hogy fogadjunk el tőle valamit. A szatyrában volt pár tojás és négy, azaz négy szelet kalács. Ebből kettőt nekünk adott, hogy osszuk el. Egészséget kívánt, és elcsoszogott. Egy büdös kukkot nem tudtunk szólni!!! Én pedig leültem a Székelyderzs-i Erődtemplom falához, és olyat tettem, ami rohadtul nem illik bele egy 40 körüli, erősen borostás túramotoros imidzsébe.

És arra gondoltam, hogy az itthoni, magukat bal és jobboldali politikusnak nevező, gátlástalan emberek, akik fröcsögő nyállal próbálják fekete-fehérre mosni az agyunkat, akik megosztanak, nem összekötnek, akik személyes érdekharcukkal több kárt okoznak ennek az országnak, mint eddig bárki. Csak egyetlen egyszer jönnének el ide, és hallgatnák meg, ahogy egy 88 éves, görbe hátú öregasszony ŐSZINTÉN Petőfit szaval a boltból hazafelé, és négy szelet kalácsból kettőt odaad vadidegen embereknek. Talán elszégyellnék magukat, pont úgy, ahogy akkor, ott, én. Talán elgondolkoznának azon, hogy vajon ki és miért tette őket oda, ahol vannak, és hogy mi dolguk a világban. Küldd tovább légyszíves, hadd járja be a világot és olvassa minden igaz magyar lelkű ember!

Forrás: internet.


2018. október 27., szombat

Az alvásról mélyebben

Az alvásról mélyebben


Biztos vagyok abban, hogy alvás és alvás között hatalmas különbség van. Nem csak az van, hogy alszunk vagy ébren vagyunk, hanem az alvásnak minősége van, fokozatai vannak, amit érdemes tudatosítani. Nagyon sok mindentől függ az egészségünk, de valószínűleg legfőképpen az alvásunk minőségétől.

Nem sokat filozofáltunk, hogy miért kell aludnunk, alszunk és kész, - ez van, ha elfáradunk akkor alszunk. Kicsit olyan, mintha mi is elektromos lények lennénk, akik lemerülnek, majd feltöltődnek. Az alvással feltöltődünk, de nem mindegy hogy milyen áramerősséggel töltődünk, mennyire gyengén folyik az elektromos áram, mennyire ingadozik a hálózat, a teljesítmény. Valami nagyon hasonló folyamat történik bennünk is éjszaka alatt, az életerő töltődésünk ingadozhat, gyengülhet vagy erősödhet az áramlás.

És erre az áramlásra féltudatosan hatással vagyunk. Képesek vagyunk teljesen tudatosítani is, képesek vagyunk megérteni mi váltja ki a gyengébb áramlást, képesek vagyunk hatni a saját elménkre lefekvés előtt, törekedve arra, hogy éjszaka nagyobb életerő-mennyiséggel töltődjünk majd fel. Igen, az elménken múlik a töltődés mennyisége, áramlás erőssége. A gyerekek akiknek még alig aktív az elméjük, nagyon mélyen alszanak, és reggel sokszor oktalanul mosolyogva ébrednek fel.

Egy bizonyos életerő töltődöttségi szintnél oktalanul mosolygunk, boldogságot, szeretetet érzünk, szeretünk élni, nagyon jó a közérzetünk, testünk légies, könnyű. Felnőtt korban gyakran előfordulnak olyan időszakok, hogy hiába aludtunk akár 10 órát, ébredéskor fáradtságot tapasztalunk, oktalanul rossz a kedvünk, mogorvák vagyunk, alig van életkedvünk, végtagjaink nehezek.

Középiskolában az osztályfőnököm azt mondta, hogy rosszul aludt az éjjel, mert a férje beteg, sokat aggódik, éjjel forgolódik, nem tud mélyen elaludni. 26 évesen rákos lettem, a rák diagnózisát megelőző fél évben nagyon sok olyan éjszakám volt, amikor nagyon aktív volt az elmém, nagyon keveset aludtam mélyen. Nem értettem az életemben bekövetkezett eseményeket, szerettem volna mindenképpen megérteni, egyfolytában gondolkodni akartam ébredéstől lefekvésig, hogy válaszokhoz jussak. Akkor még nem tudtam, hogy az elme nem teljesen alszik el, éjjel is aktív, tudatlan furcsa álmokat szülve. Arra felfigyeltem, ha éjjel felkeltem pisilni, akkor azon járt az eszem, amin napközben is.

Nekünk van egy energiatestünk, amit a spirituális tudományban asztráltestnek neveznek. Ez az energiatest a lelkünk, ez a lélek elérhet magasabb és alacsonyabb energiaszinteket, életerő szinteket. A fizikai testünknek olyan, mint egy akkumulátor amely hosszabb-rövidebb idő alatt lemerülhet, vagy feltöltődhet magasabb energiaszintekre. Ha azt tapasztaljuk, hogy hetek óta fáradtan ébredünk fel, akkor az energiatestünk egyre alacsonyabb szintekre süllyed. Ez nem egy gyors folyamat, vegyük azt hogy egy átlag ember energiatestének töltöttsége 35%. Jézusé pl. 85% volt. A mai képességű ember pl. 35% körül mozog. Ha te belefutsz egy olyan időszakba ahol hónapokon keresztül nem alszod ki magad, akkor az energiatested lesüllyed 25%-ra, ami már meglátszik a fizikai testeden. Fél év alatt öregedsz 10 évet, ráncosodsz, gyengül az immunrendszered, vagy épp rákos leszel.

Ugyanígy ha belefutsz egy olyan időszakba, ahol nincs semmi gondod, nincs mitől félned, nem kell sok mindenre figyelned, elcsendesül az elméd, - több héten keresztül nagyon mélyen alszol, - akkor furcsaságokat kezdesz tapasztalni. Az életerőd elhagyja a megszokott 35%-os szintet, felmész 45%-ra. Ahol sokkal erősebb az immunrendszered, kisimul a bőröd, sokkal kevésbé vagy fáradékony, sokkal több kedved van bármihez is.

Sokat figyeltem önmagam, és embertársaimat mire ezek a mozaikkockák logikusan összeálltak. 8 évvel ezelőtt egy környezetvédelmi polgári társulásnak dolgoztam, akik elküldtek egy konferenciára Bulgáriába a Duna mellé egy nemzeti parkba. Egy szép Duna parti hotelban volt a szállásom, ahol mosolyogva ébredtem fel, nagyokat nyújtózkodva. Mint gyerekoromban a mamánál szünidőben. Jellegzetes a mély alvás után, hogy üres az elméd, csendes, - ébredés után még nincsenek rögtön gondolataid, figyelmed szabad, könnyen jelen vagy, könnyen nézegeted a plafont, a bútorokat a szobában, hallgatod a kintről beszűrődő hangokat. Aktív elménél a gondolataid ébresztenek fel, már félálomban a napodat tervezed, vagy a problémáidat oldod. Miért aludtam végre egy jó mélyet Bulgáriában? Mi történt?

Duna mellett lakok, a környékünkön van a Bősi vízierőmű, amelynek van egy felvízcsatornája, amelybe el lett terelve a Duna vízhozamának kb. 80%-ka. Az öregmeder a maradék vízzel el lett szigetelve a külvilágtól, van itt egy 40 kilométeres szakasz, ahol alig vannak emberek. Mert két oldalról Szigetköz, és Csallóköz öleli körül, az öregmedertől mindkét oldalra több kilométer hosszan szigetekkel, Duna ágakkal, melyek nehezen áthatolhatóak, az utak le vannak zárva az öreg Duna partig az autók elől. Amikor ezen a szakaszon kajakozunk, kis szigeteken töltjük az éjszakákat az öregmederben, olyankor is megtapasztalom a mély alvást. És nem csak én, hanem a barátaim is. Idézem egyik barátomat: - én nem tudom miért, de otthon már hajnal 5-kor kinyitódik a szemem, itt meg kilencig mélyen alszok. Miért?

Még sok történetem van, amelyeket megfigyeltem, mind ugyanezt mutatja, hogyha elhagyjuk a megszokott környezetünket, elég messze megyünk, vagy olyan helyen vagyunk ami megközelíthetetlen a külvilágtól, ahol biztosak vagyunk, hogy nem zavarhatnak meg minket, ahol eltűnünk a világ elől, ahol nem kell ébernek lennünk, valamint az elkövetkező napjaink nincsenek betáblázva, üresen vannak hagyva, - olyankor az elme kikapcsol. Mi nem vesszük észre ebben a rohanó világban, hogy tudatalatt folyamatosan köröznek, áramolnak a gondolataink, kérdéseink, problémáink, hogy folyamatosan ébernek kell lennünk, figyelnünk kell a környezetünkre, feladatokra. Gyerekkorban nem kell, olyankor a szülő figyel, csendes az elménk, mélyen alszunk, sok életerővel töltődünk alvás alatt. Lehetséges felnőtt korban is megtanulni ilyen energiaszinten töltekezni éjszaka.

Egy kis elmegyakorlatot kell végezni elalvás előtt. Végig kell vennünk tudatosan a gondjainkat, és válaszokat kell adni, ha még a legrosszabb eshetőség is a válasz. El kell csendesíteni az elmét, hogy éjjel feltöltődhessünk. Nem szabad félni semmitől. Érdemes hetente legalább egyszer kimozdulni otthonról, az elme számára biztonságos helyre elvonulni a világtól, legyen az egy vízpart sátorral, vagy egy motel a hegyek alatt. Másnap túrázni egy nagyot, legalább egy napot betáblázás nélkül hagyni, majd az lesz ami lesz, ami sikerül, nincs terv. Gyerekkoromban sokszor féltem elalvás előtt a sötétségtől, szellemektől. Körbe raktam az ágyam a játékmacikkal, és elképzeltem hogy egy bűvös kört alkotnak, amit nem léphet át a gonosz. Érdemes elképzelni lefekvés előtt, hogy épp a világ másik felén fekszünk le aludni, távol a megszokott életünktől, távol a gondoktól, zajos világtól, ahol nem történhet velünk semmi. Ezek a gondolatok segítik lenyugtatni az elmét, segítik a tudatos mély alvást elérni.

Hiszem, hogy ezek a sorok csak bevezetők, hogy napjainkban egyre többen tudatosítják az életenergia fogalmát, működését, egyre többen megértjük fizikai lényünk és energialényünk közötti kapcsolódást. Amiben nagy szerepe van az alvásnak. Gyakorolnunk kell, próbálgatni különböző élethelyzeteket, gondolati mintákat, elmegyakorlatokat, hogy felfedezhessük a tökéletes receptet a tökéletes alváshoz, feltöltődéshez. Akinek van saját megfigyelése, tapasztalata, az kérem osztja meg velem, minden egyes mozaik kocka egy újabb lépés a tudáshoz, teljes önismerethez, tudatos emberhez.