Az érintés megindítja a csi energia áramlását.
A bőr érintése fizikai szükséglet, serkenti az idegrendszert, jótékony a fejlődésre. "Két ember között egy átlagos ölelés hossza 3 másodperc, de kutatók valami érdekeset fedeztek fel: ha az ölelés 20 másodpercig, vagy tovább tart, ennek mély terápiás hatása van a testre és a lélekre egyaránt. A jelenség oka, hogy a jó ölelés egy oxytocin nevű hormont termel, amit "szerelmi hormon"-nak is neveznek. Ennek az anyagnak számos előnye van a fizikai és mentális egészségünkre nézve. Az oxytocin többek között segít - ellazulni, biztonságban érezni magunkat, valamint félelmeinket és szorongásainkat csillapítani. Ezt a nyugtató, természetes anyagot ingyen adjuk mikor valaki a karjaink között van.
Már 20 másodperc ölelés hatására is olyan vegyületek szabadulnak fel agyunkban, melyek csökkentik a stresszt és természetes antidepresszáns hatással bírnak.
Öleléskor a két szívcsakra összeér, ettől indul el az a bizonyos bizsergető érzés... A viselkedéskutatók megállapították, hogy az ölelés az egyik leghatásosabb feszültségoldó eszköz, elűzi a szorongást. A rendszeres testi kontaktus ugyanis képes alacsonyabbá tenni a vérnyomást, mivel a fizikai gyengédség gondoskodik arról, hogy csökkenjen a vérben található káros stresszhormonok szintje.
Napi 15 ölelés kell ahhoz, hogy egészséges és kiegyensúlyozott emberek lehessünk.
Prof. dr. Bagdy Emőke is beszél az ölelés élettani szerepéről, a fejlődésben betöltött fontosságáról, a szervezetben az ölelés által kiváltott és végbemenő biokémiai folyamatokról, melyek mérhetőek, egyenletekkel, képletekkel leírhatóak, a sejtszinten kódolt és működő hormonális válaszreakciókról, és azok hiánya okozta problémákról, tünetekről, betegségekről. Tehát az ölelésre, az érintésre szükség van! Gyermek és felnőttkorban egyaránt!"
A bőr érintése legyen nyomás, gyúrás, segít lebontani a stresszhormonokat.
Bármely masszázstechnika kiválóan oldja a stressz okozta tüneteket, és felszabadítja a test energiatartalékait, ráadásul elősegíti a méregtelenítő folyamatok működését.
A hát a fő stresszközpont, ha masszírozzuk az összes testközpontra kihat.
Az alapos, jó masszázzsal a test szerveinek működését -
a bőrt, az idegeket, a mirigyeket stb. – élénkítjük.
Lazítás testnek és léleknek.
A masszázs, masszírozás nemcsak az izmokat, a bőrt, és a vérkeringést frissíti fel, hanem csodálatos hatást fejt ki az idegrendszerre. Aktiválja a paraszimpatikus igerendszert, ezzel ellensúlyozza a test stresszre adott negatív válaszreakcióit, feloldja az izmok akaratlan feszülését, lehetővé teszi a normális szívritmus, vérnyomás és keringés helyreállását.
Növeli a jó közérzetért felelős szerotonin szintet, immunrendszert is segíti, mivel csökkenti a stressz hormon hidrokortizol szintjét. Nyugtató.
Vállak rendszeres masszírozása is jótékony.
A fej, - a hajhagymáknál is pl. hajmosáskor - masszírozása is fontos. Masszírozza körkörösen a tarkója mélyedésében található jade-kaput is!
Az arc masszírozása csodás.
A talp- és a tenyérmasszázs is hatékony. Teljes testmasszázs.
„A simogatás és a dédelgetés megindítja a csi áramlását a testben és a test körül."
Tom Kenyon
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése